TV8 ekranları üzerinde yayınlanmakta olan MasterChef isimli programın pazartesi gününde paylaşılmış olan bölümünde şefler arasında yer alan Mehmet Yalçınkaya, gözleri kapalı bir biçimde tüm tavuğu parçalara ayırmış bir durumda. Yarışmacıların ağızları açık bir biçimde izlemiş olduğu bu şovun ise aslında taklit olduğu açık bir şekilde ortaya çıktı.

Dünya üzerindeki en fazla izlenmekte olan yarışma programları arasından MasterChef, geçmiş olduğumuz yıl TV8 ekranları üzerinde paylaşılmaya başladı. Jüri ile alakalı üyeliği Mehmet Yalçınkaya ile birlikte Danillo Zanna ve Somer Sivrioğlu’nun yapmış olduğu yarışma esnasında geçmiş olduğumuz gün çok daha ilginç bir olay meydana geldi. Dokunulmazlık oyunuyla alakalı olarak yarışmacılara tüm olarak çiğ bir tavuk vermekte olan Yalçınkaya, tavuğu gözleri kapalı bir şekilde parçalayabilecek olduğunu ifade ederek Somer Sivrioğlu’na gözlerini kapattırmış oldu. ”Gözümü kapattıktan sonra bıçağımı ver” ifadelerine yer veren şef, söz konusu bu tavuğu; kanat ile birlikte but ve de göğüs olmak üzre parçalara ayırmış oldu.

Yarışmacılar arasında çok büyük bir hayranlığın yanı sıra büyük bir şaşkınlıkla izlemiş olduğu şovsa aslında taklit çıktı. Aslında Yalçınkaya’nın şov şeklinde yapmış olduğu şey Amerika Birleşik Devletleri içerisinde paylaşılan MasterChef isimli programda ünlü hale gelen şef Gordon Ramsey tarafından Haziran ayı içinde yapılmış.