Güzel oyunculardan biri olan Scarlett Johansson, üvey kızını taciz etmiş olduğu şeklindeki iddialardan dolayı gündeme gelmeye başlayan ünlü yönetmenlerden biri olan Woody Allen’ı destekledi.

1992 senesi içerisinde daha 7 yaşında bulunan üvey kızı Dylan Farrow’u istismar etmiş olduğu şeklindeki iddialardan dolayı eleştirilerin hedef noktasında yer alan ünlü durumdaki yönetmenlerden Woody Allen’a, Scarlett Johansson’dan çok büyük bir destek gelmiş oldu. Pek çok film içerisinde beraber çalışmalar yaptığı yönetmenlerden Allen’ın tamamen masum bir durumda olduğuna inanmakta olduğunu ifade eden Johansson, istediğinde onunla çalışabileceğini belirtirken, babasının istismarına uğramış olduğu ileri sürülen Dylan Farrow’dan Scarlett Johnson’a cevap gelmesi de hiç gecikmedi.

Farrow, Twitter platformu üzerinden yapmış olduğu açıklama içerisinde; ”Eğerki geçmiş olduğumuz iki seneden bir şey öğrenebildiysek o ise senin ”masumiyetlerini korumakta bulunan” erkek durumdaki avcılara sorgusuz bir şekilde inanmakta olmandır. Scarlett’ın savunmakta olduğu konuyu anlayabilmesi amacıyla daha fazla yol katetmesi gereklidir.” ifadelerini kullanarak Johansson’ı eleştirmiş oldu.

Skandal ortaya çıktığı zaman Natalie Portman ile birlikte Selena Gomez benzerinde yer alan ünlü adlar, Johansson’ın tam tersine, yönetmen görevinde bulunan Allen’ı çok sert bir dil kullanarak eleştirmişlerdi.

Babasının tacizlerine uğramış olduğunu ileri süren ünlü durumdaki oyunculardan Dylan Farrow, Oscar ödülüne sahip oyunculardan Mia Farrow’un, Woody Allen’le birlikte oldukları dönem içerisinde evlat edinmeye karar verdikleri bir tane kız çocuğudur.

7 yaşında bulunan Allen’ın cinsel saldırısına uğramış olduğunu ifade eden genç kadın, bu durumu ilk önce 2014 senesinde New York Times gazetesi içerisinde paylaşılan açık mektubunda açıklamıştı.