Denizli ilinde yer alan Baklan ilçesi içerisinde 4 sene süresince çocuklarının her dönemde daha yeni bir öğretmen tarafından okutulmuş olduğunu ileri sürerek buna bir tepki göstermiş olan veliler çocuklarını okula göndermeyip protesto etmeye başladı. Veliler okul içerisine kadrolu bir öğretmenin atama yapılmasını ve çocuklarının ise tek bir tane öğretmen tarafından okutulmasını talep ediyor.

Baklan ilçesinde yer alan Hadim İlk ile Ortaokulu içerisinde yaşanmış olan bu olayda veliler, ana sınıf itibariyle çocuklarının her dönemde değişik bir öğretmen tarafından okutulmuş olduğunu iddia ederek durumla ilgili protestoda bulunmak amacıyla bu dönem çocuklarını okula göndermeme konusunda bir karar vermiş oldu. Veliler ise, okula gelmiş olan öğretmenlerin büyük bir kısmının paralı öğretmenler olduğunu ve onların ise bir dönem boyunca görev gerçekleştirdikten sonra ayrılmış olduklarını, kadrolu olarak gelenlerin de dönem sonuna kadar tayin isteyerek okuldan ayrılmış olduklarını ileri sürdü.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü görevinde bulunan Mahmut Oğuz, okula herhangi bir şekilde öğretmen atamasının yapılmamış olduğunu fakat buna rağmen müdürlük olarak çözüm açısından kentte yer alan norm kadro fazlası görevli durumdaki öğretmenlerin okula görevlendirilmiş olduğunu ifade etti. Yönetmelikle birlikte mevzuata bakılarak hareket etmeyi sürdürdüklerini ifade eden Oğuz, görevlendirme yapılmadığından dolayı da ücretli öğretmenlerin okul içerisinde göreve başlamış olduklarını belirtti. Oğuz öte yandan hafta başından itibaren bahsi geçen okula kadrolu öğretmen atamasının da yapılacağını sözlerine ilave etti.