Kim Kardashian tarafından hazırlanmış olan vücut şekillendiren SKIMS marka korse koleksiyonları Eylül ayı içerisinde satışa çıkarıldı. Tam olarak ifade etmek gerekir ise kapış kapış satışı gerçekleştirilen bu ürünlerden Kardashian sadece saniyeler içerisinde 2 milyon dolar tutarında bir para kazanıp çok daha yeni bir rekora imzasını atmayı başardı. Kardashian’dan yeni karşımıza çıkacak markası ile alakalı flaş bir adım daha gelmiş bir durumda. Ünlü durumda bulunan yıldız korse markasını Türkiye içerisinde üretiyor olacak.

Ermeni asıllı Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlı olan şov yıldızlarından Kim Kardashian, korse markalarından biri olan ”SKIMS”i Türkiye içerisinde üretecek olduğu konusunda bir açıklama gerçekleştirdi. Daha önceki bir dönemde Osmanlı’da Ermeni soykırımı yapılmış olduğunu savunduğu açıklanan Kardashian’a Amerika’nın Ermeni Ulusal Komitesi ise; ”Ürünlerini Ermenistan içerisinde üret” şeklinde bir çağrıda bulundu. Kardashian da ”Üretimle ilgili en iyi sonucu Türkiye içerisinde alacak olduğumuzu belirledik” ifadelerine yer verdi.

Kardashian, söz konusu bu yeni serisinin adından dolayı da çok fazla eleştirilmişti. Yıldız hale gelen sanatçı yeni vücut şekillendiren serinin adını Japonyada yer alanların milli kıyafetleriyle aynı ismi taşımakta bulunan ”Kimono” şeklinde belirlemişti. Lakin bu addan dolayı Japonların tepkisini çekmiş olan Kim Kardashian, koleksiyonun ismini son olarak SKIMS Solutionwear şeklinde değiştirme kararı aldı.