”Çok sevdim yalan oldu” isimli şarkıyla ün kazanan Fatih Bulut, şarkının %65’lik bir kısmının ait olduğu Aşık Hüseyin Akan’ın hemen yanına gitti. İsminin hırsıza çıkmış olduğunu ifade eden Bulut; ”Hüseyin abiye evinde bir ziyaret gerçekleştirdik. Olay artık tatlıya bağlandı” ifadelerine yer verdi. Aşık Hüseyin Akan da Fatih Bulut için açmış olduğu davayı geri çektiğini ifade etti.

Mersin ilinin Tarsus ilçesi içerisinde, Aşık Hüseyin Akan’ı evine kadar giderek ziyaret ettikten sonra, bir müddet boyunca sohbet etmiş olan Fatih Bulut, hemen sonrasında da basın mensuplarına özel bir açıklama gerçekleştirdi. Bulut açıklamasında; ”Gelişmelerle birlikte adım hırsıza çıkmış bir durumda. Hüseyin abimizin yanına geldik, ortada büyük bir yanlış anlaşılma bulunuyor. Hüseyin abi her şeyi anlatacak” ifadelerine yer verirken, Aşık Hüseyin Akan da ”Ben senin için hiç hırsız demedim” ifadelerine yer verdi.

Aşık Hüseyin Akan yapmış olduğu açıklaması içerisinde; ”Ben de ilk önce çok yanlış anladım. Ben sonrasında ise yeğenimi iyice dinledim, kendinde hiç bir şekilde suç olmadığını da anlamış oldum. Davamı ise geri çektim, Allah onun da yolunu açık etsin” ifadeleri ile konuşma yaptı.