Denizli ili içerisinde polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen ”Huzurlu Okul” isimli uygulama dahilinde okul etrafında yapılan denetimler esnasında 10 tane arabaya, 8.772 Türk Lirası tutarında bir para cezası kesilmiş oldu, yakalama kararı bulunan 1 şahıs ise hızlı bir şekilde gözaltına alınmış oldu.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bulunan Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesinin Müdürlüğünde yer alan ekipler, 2019 ila 2020 eğitim ve öğretim senesinin başlamasından dolayı Asayiş ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Kaçakçılık ile Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin destekleriyle il merkezinde yer alan okulların etrafında denetimler yaptı.

Ekipler tarafından gerçekleştirilen ”Huzurlu Okul” isimli uygulamanın dahilinde Merkezefendi ilçesiyle beraber Pamukkale ilçesinde yer alan okullardan bazılarının etrafında eş zamanlı bir şekilde gerçekleştirilen denetimler esnasında okullarla birlikte park etrafındaki şüpheli kişiler kontrol edilmiş oldu. Narkotik köpeklerinden biri olan ”Jiby”nin de katılmış olduğu denetimler esnasında araç taraması da yapıldı

Uygulamanın dahilinde 219 şahsın Genel Bilgi Toplama (GBT) sistemi üzerinden sorgulamaları gerçekleştirildi, 146 tane araba kontrol edilmiş oldu. Denetimler esnasında 10 tane arabaya, 8.772 Türk Lirası tutarında bir trafik cezası kesilmiş durumdayken, yapılmış olan kimlik kontrolü esnasında yakalama kararı bulunan 1 şahısta gözaltına alınmış oldu.