Denizli ili içerisinde otomobilini kullanarak trafik akışı olmasına karşın drift yapıp ters şerit üzerinden kaçmayı başlayan şoförü bulabilmek amacıyla polis ekipleri tarafından da bir çalışma başlatılmış oldu.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bulunan Trafik Tescil ile Denetleme Büro amirliğine bağlı ekipler, Siteler Mahallesinde yer alan Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinde bir şahsın 15 Ağustos tarihi içerisinde otomobilini kullanarak drift yapıp trafiği tehlikeye düşürmüş olduğunu açık bir şekilde tespit etti.

Trafik polisleri, hızlı bir şekilde kaçmış olan sürücüyü bulabilmek ve gerekli bir durumdaki cezai işlem uygulayabilmek amacıyla bölge üzerinde yer alan güvenlik kameralarını detaylı bir şekilde inceleme altına aldı.

Bir tane iş yerine ait güvenlik kamerasına yansımış olan görüntüler esnasında, beyaz renge sahip bir tane otomobilin akan trafiğe karşın kendi etrafında tam kaçmış olduğu açık bir şekilde görülmekte.

Diğer taraftan ise, söz konusu bu drift yapan sürücüye trafik güvenliğini tehlikeye atma sebebiyle para cezası uygulanacak olduğu da açık bir şekilde ifade edildi. Ekipler şoför ile birlikte aracın bulunabilmesi amacıyla özel bir çalışma başlattı.