Instagram isimli sosyal medya platformu üzerinde 300.000 taneden fazla takipçisi bulunan Arjantin asıllı sosyal medya fenomenlerinden bir tanesi olan Tupi Saravia, son yapmış olduğu paylaşımlar ile takipçileri arasında adeta bir alay konusu haline geldi.

Bazı paylaşımları üzerinde yer alan bulutların birebir benzerlik göstermekte olduğunu fark etmiş olan kullanıcılar ise, genç yaştaki ünlü fenomeni insanları kandırma konusunda suçlamış oldu. Söz konusu bu olayın sosyal medya platformu üzerinde de gündem olmasından dolayı, Tupi Saravia çok özel bir açıklama gerçekleştirmek mecburiyetinde kalmış oldu.

Saravia açıklaması içerisinde, gökyüzünün çok fazla parlamakta olduğu fotoğraflara, Quickshot ,ismi verilen bir uygulamayla müdahale etmekte olduğu konusunda bir itirafta bulundu. Fotoğraflar üzerinde kesinlikle herhangi bir sahtekarlık yer almadığını da açık bir şekilde anlatmış olan genç yaştaki fenomen, insanları kandırabilmek gibi bir amaç taşımamakta olduğunu da açık bir şekilde ifade etti.

Tupi Saravia’nın söz etmiş olduğu bu uygulamanın gökyüzü kontrol özelliğiyle birlikte, fotoğraflara bir takım bulut şekilleri ilave edilebiliyor.