Denizli Büyükşehir Belediyesi, otobüslerle alakalı olarak hat numaralarının yanı sıra güzergahları hususunda bilgi aktarımı yapmak, kartların vize işlemleri hususunda bir basitlik sağlayabilmek ve bu sene içerisinde ilk defa PAÜ’ye ait öğrenci kimlik kartlarının Denizli Öğrenci Kartlarıyla entegre edilmiş olmasını sağlayabilmek amacıyla PAÜ giriş kısmında bir stant açmış oldu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, şehir içinde yer alan toplu taşıma araçlarında başlatmış olduğu dönüşümü özellikle de Pamukkale Üniversitesine (PAÜ) bu sene içerisinde ilk defa başlamış öğrencilerler eğitimin yaşamlarını sürdüren üniversitelilerin yanı sıra PAÜ personellerine anlatım yapabilmek amacıyla bir bilgilendirme standı açmış durumda. PAÜ’nün giriş kısmında Denizli Büyükşehir Belediyesinin Ulaşım Anonim Şirketi tarafından açılmış olan stant üzerinde öğrencilerle birlikte PAÜ personellerine otobüs hatlarının numaralarının yanı sıra güzergahları hususunda bilgi aktarımları yapılırken, Denizli Öğrenci Kartların vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi hususunda da büyük bir basitlik sağlanmış oldu. öte yandan bu sene içerisinde ilk defa PAÜ’ye ait olan öğrenci kimlik kartlarının Denizli Öğrenci Kart’la entegre edilmiş olduğu konusunda bir açıklama yapılırken, öğrencilerin ise otobüs kartını kullanmanın yerine bundan böyle PAÜ öğrenci kimlik kartlarını kullanabilecek oldukları da belirtildi.

Diğer taraftan, Denizli Büyükşehir Belediyesi ise, 2019 ila 2020 eğitim ve öğretim senesinin başlamış olmasından dolayı öğrencilerin ”Denizli Öğrenci Kart’larını vize yaptırması konusunda bir uyarı gerçekleştirdi. Vizelerle alakalı dönem 30 Eylül 2019 tarihi içerisinde sona ermiş olacak.