Usta oyunculardan biri olan Kemal Sunal ile yer almış olduğu 1988 senesinde yapılan ”Sevimli Hırsız” isimli filmde başrolü paylaşmış bulunan oyunculardan Nil Ünal, sevgilisi olduğunu açıkladığı Dikran Tosun’u ”Mücevherlerimi alarak adeta sırra kadem bastı” ifadelerine yer vererek Bodrum Savcılığı’na gitti ve şikayet etti. Dosyası ise hızlı bir şekilde İstanbul iline yollandı. Tosun’a ise ”güveni kötüye kullanma” şeklindeki suçtan dolayı 7 seneye kadar hapis istemi ile dava açılması konusunda bir karar vermiş oldu.

Başarılı durumdaki oyuncu, Kapalıçarşı içerisinde dükkanı olduğunu öğrendiği Dikran Tosun’la beraber olmaya başladı. İddialara bakılır ise bir müddet geçtikten sonra sevgilisi, sanatçıyla görüşerek 20 taneden çok mücevher takımını ”Mücevherleri eriterek sana çok daha yeni bir koleksiyon yapacağım” ifadelerine yer vererek talep etti. Ünal ise mücevherlerini verdikten sonra Tosun kısa zamanda ortadan kayboldu, üstüne üstlük dükkanı da tamamen kapatmış oldu.

Sabah Gazetesi’nde görevli bulunan Dilek Yaman’ın yapmış olduğu habere bakılırsa; Uzun bir zaman boyunca Tosun’u aramış olan Ünal, sonrasında ise onu Bodrum ilçesinde buldu. Fakat burda ise ne vermiş olduğu mücevherlerini geriye alabildi, ne ise mücevherlerinin parasını. Bu durumun üstüne Bodrum Savcılığı’na giderek şikayet etti. Söz konusu bu dosya İstanbul iline yollandı. Savcı görevinde bulunan Alican Çıldır da, soruşturmadan sonra Tosun’a ”güveni kötüye kullanma” şeklindeki suçtan dolayı 7 seneye kadar hapis istemi ile dava açılması konusunda bir karar vermiş oldu.