Denizli ili içerisinde alkollü olduğu açıklanan bir tane şahıs evinin balkon kısmından etrafa küfürler ederek tehditler savurmaya başlayınca mahalleli 2 tane küçük çocuğun yer aldığı şahsın evini basarak, taşlamaya başladı. Söz konusu bu şahsı linç girişiminden ise olayın yaşandığı yere intikal eden polis ekipleri kurtarmış oldu. Söz konusu bu olayın sonrasında şahsın eşi ile birlikte 2 tane çocuğu da polis ekipleri tarafından koruma altına alınmış oldu.

Söz konusu bu olay, Pamukkale ilçesinde yer alan Dokuzkavaklar Mahallesindeki 2114 sokak içerisinde gerçekleşti. İddialara bakılır ise, H. Y., adına sahip şahıs akşam saatlerine doğru alkollü bir şekilde gelmiş olduğu evinde halen tespit edilemeyen bir sebepten dolayı balkona çıkıp etrafına küfürler ederek, tehdit etmeye başladı. Buna çok fazla kızmış olan komşuları da şahsa tepki gösterdikten sonra tartışma çıkmaya başladı. Mahalle sakinlerinden bazıları balkondan inerek sokağa çıkması hususunda ikna edemediğinden dolayı evi adeta taş yağmuruna tutmaya başladı. Hemen sonrasında çevrede yer alanların ihbarda bulunmasıyla olayın yaşandığı yere çok fazla sayıda polis ekipleri yönlendirildi. Bölgeye intikal eden ekipler kavga etmekte olan gruba müdahalede bulundu. Öfkeli durumdaki grubun H.Y.’yi istediğini ve sakinleşmediğini görmüş olan ekipler, şahsı linç girişiminde bulunmasına karşı bindirmiş olduğu polis arabasıyla bölgeden kaçırmış oldu. Polis ekipleri hemen sonrasında öfkeli bir durumdaki grubu da dağıtmış oldu.

Olayın hemen sonrasında H. Y.’nin evde yer alan eşi D. Y. ile birlikte 2 tane küçük çocuğunu da koruma altına almış olan polis ekipleri kadınla birlikte çocuklarını bir tane akrabalarının yanına bırakmak amacıyla evden uzaklaştırmış oldu.

Olay ile alakalı başlatılmış olan soruşturma ise sürüyor.