Son zamanlarda en fazla konuşulmaya başlanan isimlerden biri olan Kerimcan Durmaz, skandal yaratan görüntülerin hemen sonrasında büyük bir linç yemiş ve çok uzun bir zaman boyunca da sessizliğe bürünmüş idi. Hakkında hapis istenerek onlarca sayıda dava açıldığı açıklanan ünlü isim, çok önemli bir karara imza attı ve Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşti.

Geçmiş olduğumuz gün içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiş olan Kerimcan Durmaz’ın, Acarkent’te yer alan evini boşaltmış olduğu ve bundan sonraki dönem içerisinde yalnızca konser ve turne amacıyla Türkiye’ye geri geleceği bilgisine ulaşıldı. Kerimcan Durmaz ise sosyal medya hesaplarından biri olan instagram üzerinden geçmiş olduğumuz gün Amerika’ya uçmuş olduğunu ifade ederek, bir müddet eğitim amacıyla burada yaşayacak olduğunu belirtti.

Neler Yaşanmıştı?

Kerimcan Durmaz’a ait olan Instagram hesabı üzerinden, seyahat gerçekleştirdiği uçağın tuvalet kısmında müstehcen görüntülerini paylaşmış olması çok büyük bir tepki toplamıştı. Kısa bir zamandan sonra paylaşımını silmiş olan Durmaz, yeniden bir paylaşım gerçekleştirerek; ”Bana ait bir durumda olmayan uygunsuz içeriğe sahip bir tane videoyu avukatıma iletmeye çalışırken sevhen ve yanlışlıkla paylaşılmış olarak, bu paylaşımla ilgili olarak herkesten özür dilemekteyim” şeklinde bir mesaj paylaşmıştı. Hemen sonrasında ise Durmaz ile ilgili suç duyurularında bulunulmuş ve ayrıca ”müstehcenlik” ile ilgili suçtan 6 aydan 2 seneye kadar hapis cezası istenerek bir dava açılmış idi.