Resmi Gazete içerisinde paylaşılan bir kararnameyle Emniyet Genel Müdürlüğü’nün emrine ataması gerçekleştirilen Denizli Emniyet Müdürü görevinde bulunan Mevlüt Demir, kent içerisindeki görevinden ayrılmış bir durumda.

Basın mensupları ile birlikte Polis Evi’nde toplanan Demir, burda yapmış olduğu konuşma esnasında, görev değişikliğini aslında bir nöbet değişimi şeklinde görmekte olduğunu açıkça ifade etti. Kent içerisinde 2 defa görev yapmış olmaktan büyük bir mutluluk duymakta olduğunu ve burdan ise çok güzel duygularla ayrılmakta olduğunu ifade eden Demir, görev müddetince basın mensupları ile ilk günden bu zamana kadar adeta bir aile havasında çalışmakta olduklarını ifade etti.

Başının dik ve alnının açık bir durumda bulunduğunu ifade eden Demir açıklamasında; ”Gittiğiniz esnada başınızın dik bir durumda, alnınızın açık ve gönlünüzün ise huzurlu bir durumda bulunması çok önemli. Ege Bölgesinin incisi çok güzel bir şehir içerisinde 2 kez görev yapmış olmak her faniye nasip olamayacak bir nimettir. Bu söz konusu bayrağın dalgalanması konusunda bir nebze de olsun payımız var ise bundan ötürü kendimizi bahtiyar sayabiliriz.” ifadelerine yer verdi.

Demir ayrıca kent içerisinde yer alan önemli işleri çok normal ve sıradan işler gibi ahenk içerisinde yapmış olduklarını ifade ederek; ”Bu kentin bugünü dünden, yarınları ise bugünden çok daha huzurlu bir durumda olsun” şeklindeki sloganla hizmet etmeye çalışmakta olduğunu ifade etti.

Demir, daha sonrasında ise İl Emniyet Müdürlüğü içerisinde gerçekleştirilen veda töreninin hemen sonrasında kentten ayrıldı.