Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasında; ”Türkiye bölge üzerinde yer alan en güçlü ülkedir. Tüm bu bölgeye ekonomik bir şekilde en büyük yatırımları gerçekleştirebilecek potansiyeli bulunan bir ülkedir. Bölgeyi ekonomik bir şekilde denetleyebilecek bir gücümüzde bulunuyor. Yani bu bölgeyi büyük bir barış havzasına da dönüştürebiliriz.” ifadelerine yer verdi.

Denizli ili içerisinde çeşitli temaslarda bulunmuş olan Kılıçdaroğlu, Babadağ Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Ali Atlı’yı da makamına kadar giderek ziyaret etti. Daha sonrasında ise belediyenin önünde toplanmış olan vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi çok daha çağdaş uygarlık seviyesine taşıyacak olduklarını ifade etti.

Kavgadan çok daha uzak bir siyaset anlayışını benimsemiş olduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu sonrasında ise; ”Alın terine çok daha fazla değer veriyor olacağız. Bizler yalnızca Babadağ ilçesinde değil bütün Türkiye’de hiçbir tane çocuğun yatağa aç bir şekilde girmesini istememekteyiz.” ifadeleriyle konuşma yaptı.

Kılıçdaroğlu, belediyeyle alakalı hizmetlerde parti ayrımı yapılmamasının gerekli olduğuna da işaret etmiş oldu.

”Hangi kavgalardan kimler karlı çıkmıştır” ifadeleriyle bir soru sormuş olan Kılıçdaroğlu, sözlerine şu şekilde devam etti;

”Söylemiş olduğum sözüm söz tüm Orta Doğu’yu barış havzasına dönüştürmüş olacağız. Orta Doğu içerisinde yaşamakta olanların hepsi akrabalarımız. Neden kavga ederek silah yolluyoruz? Neden insanlar birbirlerini öldürmekteler? Türkiye bölge üzerindeki en güçlü ülkedir. Tüm bu bölge üzerine ekonomik bir şekilde en büyük yatırımları gerçekleştirebilecek potansiyele sahip durumda bulunan bir ülkedir. Bölgeyi ekonomik bir şekilde denetleyebilecek bir gücümüz de bulunuyor. Yani bu bölgeyi çok daha büyük bir barış havzasına döndürebiliriz.” ifadelerine yer verdi.