Denizli ilinin Çal ilçesi içerisinde sokak kedilerinin zehirlenip telef edilmiş olduğu iddiaları hayvanseverleri adeta ayağa kaldırmış durumda.

Söz konusu bu olay, Çal ilçesinde yer alan İsmailler Mahallesinin Selahattin Pınar Caddesi üstünde gerçekleşti. Gün içerisinde farklı saatlerinde sokak kedilerini beslemekte olan bir tane hayvansever sürekli olarak ciğerle birlikte mama benzerinde yiyecekler bırakmış olduğu yerlere gittiği zaman üç tane kedinin yerde hareketsiz bir şekilde yatmakta olduğunu ve ağızlarından ise kan gelmekte olduğunu gördü. Bu durumun sonrasında çevrede bir inceleme yapmaya başlamış olan Demirel, bazı yerlerde mamaya benzeyen yiyeceklerin bulunduğunun farkına vardı. Kedilerin ise söz konusu bu yiyeceklerle zehirlenerek telef olduğunu ileri süren Demirel durumla ilgili olarak tepki göstermiş oldu. Kedilerin sokak içerisinde ölmüş olduğu ve sonrasında ise çöp konteynırlarına bırakılmış oldukları bilgisine ulaşıldı.

Durumla ilgili tepki göstermiş olan başka bir hayvansever de vicdansız bir şekilde yapılmış olaya şahit olduklarını ifade ederek; ”Sokak hayvanı olarak nitelendiriyoruz ama aslına bakılırsa bir sokak hayvanı değil o canlılar da bizler gibi yaşamaya çalışıyorlar. Mama vermekteydik, elimizden geldiğince bir şeyler yapmaktaydık. Pek çok esnaf var bu şekilde besleyen ancak bugün bir zehirlenme meydana gelmiş. Duyduk ve çok fazla üzüldük, yani bu şekilde bir vicdansızlık. İnsanlığımızdan çok fazla utanmaktayız. En kısa zamanda yetkilileri göreve çağırarak kişi veyahut kişilerin bulunmasını talep ediyoruz” ifadeleriyle konuşma yaptı.