Denizli ili içerisinde polis ekipleri tarafından yapılan operasyon kapsamında piyasadaki satış değeri binlerce Türk Lirası tutarına ulaşan 787 tane kaçak tüfeğin ele geçirildiği açıklandı. İnternet üstünden satışı gerçekleştirilen tüfeklerin kargoyla gönderilirken de otomobil parçası şeklinde gösterilmiş olduğu bilgisine ulaşıldı.

Söz konusu bu operasyon Denizli Emniyet Müdürlüğü’nde yer alan KOM ekipleri tarafından Sarayköy ilçesi içerisinde gerçekleştirildi. İnternet üstünden yasa dışı bir şekilde silah ticareti yapılmakta olduğu şeklinde istihbaratlar gelen KOM polisleri hızlı bir şekilde harekete geçip Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alan Hacı İrfan Mersin Caddesi üzerindeki bir tane iş yerine baskın gerçekleştirdi. Uzun bir zaman boyunca gerçekleştirilen takip sonrasında şüpheli durumdaki A. Ö.’nün (30) deposuyla birlikte çalışmakta olduğu kargo şirketi tespit edilip şüpheli sevkiyattan hemen önce suçüstü bir şekilde yakalandı. Gerçekleştirilmiş olan operasyon esnasında polis ekipleri şüpheli şahsın kaçma konusundaki ihtimaline rağmen drone kullanarakta havadan izleme gerçekleştirdi.

Baskın esnasında iş yerinde yer alan kolileri teker teker açmış olan polisler adeta bir cephanelik dolusu kaçak tüfek ile karşılaşmış oldu. Operasyon esnasında farklı şekillerde üretimi yapılmış 787 tane izinsiz tüfeğin ele geçirildiği açıklandı. Operasyon esnasında ise A. Ö.,(30) adlı şahıs gözaltına alınmış bir durumda. Öte yandan tüfeklerin 400 Türk Lirası tutarından başlayarak artan rakamlarla satıldığı bilgisine ulaşıldı

Baskın yapılmış olan yerin tüfeklerin depolanması amacıyla kullanılmakta olduğu ve buraya getirilen tüfeklerin internet üstünden kargo yoluyla satılmakta olduğu bilgisine ulaşıldı. Tüfeklerin kargo aracılığıyla satılmakta olduğu, ödemelerin de kapıda ödeme sistemiyle alınmakta olduğu ifade edildi.