Jennifer Lopez’in de başrollerinde oynamış olduğu ve bir direk dansçısını canlandırmış bulunduğu Hustlers isimli film, aşırı bir şekilde müstehcen sahneler barındırdığı gerekçe gösterilerek Malezya içerisinde tamamen yasaklanmış bir durumda.

Ünlü Amerika Birleşik Devletleri asıllı şarkıcı ve aynı zamanda oyunculardan Jennifer Lopez’in başrollerinde yer aldığı Hustlers isimli sinema filminin gösterimi ”içermiş olduğu müstehcen sahneler” gerekçe gösterilip Malezya içerisinde tamamen yasaklandı.

Film için bir sansür uygulamış olan yetkililer, özellikle de striptiz ile ilgili sahnelerin aşırı bir seviyede müstehcen olduğunu ifade ederek, filmin Malezya içerisine hiç bir şekilde gösterime girmeyecek olduğu konusunda bir duyuru yaptılar. Malezya içerisinde radyo ile birlikte televizyon ve de sinema yayınları konusunda denetleme yapan kamu kuruluşu, filmi incelediğinde barındırdığı dansların çok fazla çıplaklık içermekte olduğunu ve filmin pek çok sahnesi üzerinde uyuşturucu kullanımının görülmüş olduğunu da açık bir şekilde belirtip; ”kamuya açık alanlar içerisinde yayınlanması sakıncalı bir durumdadır” ifadelerine yer verdi.

Hustlers isimli sinema filmi, hem Amerika Birleşik Devletleri içerisinde hem ise Avrupa’da vizyonda yer alan filmlerin arasında gişe hasılatı açısından üst sıralarda bulunuyor.

Söz konusu bu film, bir grup striptiz dansçısı olarak çalışmakta olan kadının, zengin bir durumdaki müşterilerini soyabilmek amacıyla yaptıklarını konu edinmiş.