Tümörden dolayı sol bacağı kesilmiş olan ve 4. defa kansere yakalandığı açıklanan Neslican Tay, geçtiğimiz akşam üzeri tedavi görmekte olduğu hastane içerisinde yaşamını yitirdi. Neslican’ın sürekli olarak yanında yer alan Haluk Levent, bugün ile birlikte yarın verecek olduğu konserlerinin gelirleri ile bir tane anıt mezar yaptırmış olacak.

Ünlü durumdaki şarkıcı ve ayrıca AHBAP isimli derneğin genel başkanı görevinde bulunan Haluk Levent, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Ekrem İmamoğlu ile beraber Neslican Tay’ın yaşamını yitirdiği hastaneye gidip acılı durumda bulunan ailesine destek oldu. Haluk Levent aynı zaman içerisinde Neslican’ın Rize ilinde yapılacak cenaze töreniyle ilgili olarakta hastanenin önünden araba kaldırttı.

Levent, bütün bu yaşananların yanında Twitter hesabı üzerinden herkesi duygulandırmış olan bir paylaşıma imzasını attı. Şarkıcı paylaşımı içerisinde; ”Bugün Bandırma ile birlikte yarın Ankara’da gerçekleşecek konserlerimi iptal edememekteyim. Şu şekilde bir karar almış durumdayım. Bu 2 tane konserin getireceği gelirden Neslican içinde bir anıt mezar yaptırmış olacağım. Kanser illetiyle savaşmakta olan bütün canlara da örnek olsun onun göstermiş olduğu bu mücadelesi. Ailesine de bu konuda söz verdim. Sizler de buna şahitsiniz!.”

Başarılı durumda bulunan şarkıcı şarkıcı ayrıca Twitter hesabı üzerinden profil fotoğrafını ise Neslican Tay’a sarıldığı esnada çekilmiş bir fotoğrafını koymuş oldu.