Son dönemlerin en başarılı sanatçıları arasında yer alan Gülden, Geleneksel Sarıgöl Üzüm Festivali esnasında konser alanına gelen tüm müzik severleri coşturmayı başardı.

”Mendil” ismini verdiği şarkısıyla bu yaz döneminin en fazla dinlenen şarkılarından bir tanesine imzasını atmayı başaran Gülden, Geleneksel Sarıgöl Üzüm Festivali esnasında da yine sahnedeydi. Konser süresi boyunca festivali izlemeye gelmiş olan müzik severlere unutması zor performansı sayesinde unutamayacakları anlar yaşatmış olan Gülden ”Uzun seneler boyunca Londra’da yaşamımı sürdürdükten sonra ülkeme geri dönüş yapmak ve buraya ait olma konusundaki his asla tarif edilemez. Burda sizlerle birlikte olmaktan dolayı fazlasıyla mutluyum” ifadelerine yer verdi.

Sarıgöl Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Necati Selçuk ise ünlü sanatçılardan Gülden’e festivale katılmasından ötürü teşekkür edip Gülden’i bu senenin ”Üzüm Güzeli” olarak ilan etti.

Gülden Mutlu Kim?

1984 senesi içerisinde dünyaya gözlerini açan Gülden Mutlu aslen Tekirdağ ilindendir.. İlk çıkışını ”Unutamam Dedin” isimli single çalışması ile yapmış olan Gülden Mutlu, daha sonrasında ise Emre Aydın’ın 2012 senesi içerisinde çıkartmış olduğu ”Soğuk Odalar” isimli popüler hale gelen şarkısının söz yazarı ve aynı zamanda bestecisidir. Bugüne kadarki dönem içerisinde ili tanesi single çalışma olmak üzere toplamda üç tane albüm çıkarmış bir isimdir..