15 Temmuz tarihi içerisinde gerçekleşen hain darbe girişimi esnasında, Jandarma Genel Komutanlığı içerisinde başına kurşun sıkılıp şehit edilmesi istenen Terörle Mücadele Dairesinin Başkanı görevinde bulunan Turgut Arslan, Denizli Emniyet Müdürü görevinde bulunan Mevlüt Demir’i ailesiyle beraber ziyaret etti.

Denizli ili içerisinde geçmiş olduğumuz günlerde gerçekleştirilmiş olan bu söz konusu ziyaret esnasında Denizli Emniyet Müdürü görevinde bulunan Mevlüt Demir, Terörle Mücadele Dairesinin Başkanı görevinde bulunan Turgut Arslan’a Alanya ilçesinden özel bir şekilde getirtmiş olduğu şalvar ile birlikte cepken ve de kasket hediyesinde bulundu. Kendisine verilmiş olan söz konusu hediyelerden ötürü çok fazla duygulanmış olan Arslan, Demir’e de teşekkürlerini iletti.

Gerçekleştirilmiş olan ziyaretten ötürü fazlasıyla onure olduğunu açık bir şekilde ifade eden Mevlüt Demir açıklamasında ise; ”Gazi durumdaki Başkanımızın unvanı ise bundan böyle, ”Alanyalı Gazi Başkan” şeklinde tescillenmiş durumdadır. İnşallah günün biri geldiğinde ise ”Alanyalı Gazi Başkanımız” bu kıyafet ile birlikte has bahçe zeybeği oynayabilecektir. Gazi Başkanımızı çok daha sağlıklı bir şekilde görmek bizleri ziyadesi ile mutlu etmiş oldu. Mevlam yolu ile birlikte bahtını da açık eylesin. Yüce Rabb’im söz konusu bu millete bir daha 15 Temmuz tarihindeki gibi girişimler yaşatmasın.. Türk Milleti sürekli olarak gerçekleştiği gibi, ‘İstiklal ile İstikbal” kaygısını yaşamadan İla yevmil kıyam daim ve de kaim olacaktır. Türk evlatlarıyla birlikte torosların yiğitleri sürekli olarak şanlı bayrağı gökler üzerinde dalgalandıracaklardır” ifadeleriyle bir konuşma gerçekleştirdi.

Söz konusu bu ziyaret hatıra fotoğraflarının çekilmiş olmasıyla da son bulmuş oldu.