Denizli ili içerisinde, FETÖ ve Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik gerçekleştirilmiş olan özel bir operasyon esnasında, üç kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünde görevli bulunan Terörle Mücadele Şubesinin ekipleri, geçtiğimiz gün Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan FETÖ / Paralel Devlet Yapılanması soruşturmasının dahilinde, örgüte üye olanların kalmış olduğu belirlenen hücre evlerine özel bir operasyon gerçekleştirildi. Adreslere gerçekleştirilmiş olan bu baskınlar esnasında; V. Ş. ile birlikte M. K. ve H. D. ismine sahip olan üç tane şüpheli şahıs yakalandı ve hızlı bir şekilde gözaltına alındı. Şüpheli durumdaki şahısların haklarında yakalama kararının yer aldığı ve örgüte ait olan şifreli haberleşme programı olarak açıklanan ByLock’u kullanmakta olduklarının da açık bir şekilde tespit edildiği ifade edildi.

Evler içerisinde yapılmış olan aramada da, 5.400 Dolar ile birlikte 1.735 Türk Lirası tutarında bir paranın yanı sıra 200 Euro tutarında bir para ve iki tane de sahte kimlik ele geçirilmiş oldu ayrıca bulunmuş dijital materyallere de el koyulduğu açıklandı.

Şüpheliler arasında yer alan V. Ş.’nin, örgüt içerisinde üst düzey yönetici olduğu ifade edildi. Emniyet içerisinde alınmış olan ifadelerinin hemen sonrasında üç tane şüpheli ise bugün içerisinde adliyeye sevk edilmiş oldu.