Denizli ili içerisinde yaz mevsiminin bitmesi ve artık sıcaklıkların azalma göstermesiyle beraber mangal sezonunun sonlarına gelinmiş bir durumdayken, son günleri çok daha iyi bir şekilde değerlendirme konusunda isteği bulunan mangalcılar hafta sonunda piknik alanlarının yanı sıra şehir ormanlarını da doldurmuş oldu.

Denizli ilinde yer alan en yoğun durumdaki şehir ormanlarından Çamlık Parkı üzerinde, Eylül ayının sona ermesine yakın, hava sıcaklıklarının düşme göstermesiyle beraber, mangalını kapmış olan herkes piknik alanları içerisinde koştu. Yaz mevsiminin sona ermesine çok yaklaşılmışken, mangalla alakalı sezonu sona erdirmek ve mevsimdeki son mangalı yakma konusunda isteği bulunan aileler ile birlikte arkadaşlar ve de okul grupları piknik alanları üzerinde toplandı. Mangalın dumanıyla birlikte kokusu bütün bir alanı kaplamış durumdayken, aileler ile birlikte öğrenciler de son defa mangallarını ateşlemiş oldu.

Sezon sona ermeden son birkaç defa daha piknik yapabilmek, mangal yakabilmek ve çocukları gezdirebilmek maksadıyla park ile dışarıya çıkmış olanlar soluğu piknik alanları içerisinde aldı. Aileler çok sıcak bir şekilde devam eden havaları değerlendirip sezondaki son mangalları yakmak amacıyla piknik alanlarına akın etmiş olduklarını da açık bir şekilde ifade ettiler. Mangalcıların keyifleriyle beraber eğlenceleri de görülmeye değer bir durumda.