Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Tavas Belediyesi, Tavas isimli ilçesinin Solmaz Mahallesi üzerinde dünyaya gelerek büyüyen merhum Cumhuriyet Halk Partisi’nin Denizli Milletvekillerinden Kazım Arslan’a çok büyük bir vefa örneği göstermiş oldu. Geçmiş olduğumuz ay, Tavas Belediye Meclisi içerisinde alınmış olan Milletvekili görevi yapan Arslan’ın adının memleketinde yer alan bir tane caddeye verilmesi konusundaki karar, Büyükşehir Belediye Meclisinde yapılan toplantıda da 16 Eylül tarihi içerisinde oy birliği ile kabul edilmiş oldu.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Meclisine ait 2019 Eylül ayına ait toplantının son birleşimi de Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan başkanlığı ile gerçekleştirilmiş oldu. Toplantı esnasında, Tavas Belediyesinin Ağustos Ayında gerçekleştirilen Olağan Meclis Toplantısı esnasında oy birliğiyle alındığı açıklanan 7 Ağustos 2019 tarihiyle birlikte 114 sayısına sahip karar görüşmesi yapıldı.

Görüşme içerisinde, 7 Haziran 2019 tarihi içerisinde yaşamını yitiren Cumhuriyet Halk Partisi’nin Denizli Milletvekili görevinde buluna nKazım Arslan’ın adının dünyaya gelerek büyümüş olduğu Tavas isimli ilçesinin Solmaz Mahallesi üzerindeki bir tane caddeye verilmesi net bir şekilde karara bağlanmış oldu. Denizli Büyükşehir Belediye meclisi tarafından 16 Eylül 2019 tarihi içerisinde oy birliği ile kabul edilmiş durumdaki kararla beraber Cumhuriyet Halk Partisi’nin Denizli Milletvekili görevinde bulunan Kazım Arslan’ın adının, dünyaya gelerek büyümüş olduğu Tavas isimli ilçenin Solmaz Mahallesi üzerinde yer alan Yavuz Caddesi’ne verilecek olması konusunda onay verildi.