Denizli ilinde yer alan Çal ilçesi içerisinde ormanlık bir alanda 100 yaşında olduğu bilgisine ulaşılan 43 tDenizli ilinde yer alan Çal ilçesi içerisinde ormanlık bir alanda 100 yaşında olduğu bilgisine ulaşılan 43 tane ağacı keserek define arayışında bulunduğu iddia edilen şahıs ekipler tarafından gözaltına alındı.

Elde edilmiş olan bilgiye bakılır ise, Çal İlçe Jandarma Komutanlığında yer alan görevli ekipler, Baklançakırlar Mahallesinde yer alan Yokuşdibi bölgesinde devriye görevi yaptıkları esnada ormanlık alan içerisinde kesilmiş çok fazla sayıda ağaç olduğunu farketti.

Olayla alakalı olarak bir inceleme başlatmış olan ekipler, 1. derecede sit alanı halinde olduğu açıklanan ormanlık alan içerisinde yaklaşık olarak 100 yaşlarında olan 43 tane çam ağacını A.D isimli bir şahsın kesmiş olduğunu tespit etti.

A. D’nin yrıca bölge içerisinde define arayışı yapmak amacıyla 5 metre erinliğine sahip kazı yapmış olduğunu da tespit eden jandarma, zanlı şahsı suçüstü bir şekilde yakaladı.

Gözaltına alınmış olan A. D’nin evi ile birlikte arazisi üzerinde gerçekleştirilen aramada, motorlu testereyle birlikte ruhsatsız bir durumda silah ve evinin ön kısmında üstü örtülmüş bir şekilde satışa hazır tam tamına 20 ton ağırlığa sahip odun bulundu.

A. D. jandarma içerisindeki ifadesinin hemen sonrasında serbest bırakılmışken, olayla alakalı olarak soruşturmanın sürdüğü bilgisine ulaşıldı