Türk müziğindeki usta isimler arasında yer alan Diva lakabına sahip Bülent Ersoy, başrollerinde Sumru Yavrucuk ile birlikte Özge Gürel’in yer aldığı ”Annem” adlı diziyi izledi. Sinema salonunu kapatıp söz konusu filmi tek bir başına izlemeyi tercih etmiş olan Ersoy, gözyaşlarına ise hiç bir şekilde hakim olamadı.

Annem isimli filminin yönetmeni görevinde bulunan Mustafa Kotan’la izlemiş olan Diva, film bittikten sonra gözyaşlarına boğulup duygularını şu şekilde ifade etti; ”Gerçekten de anne olmak gerekiyor elbette onu yaşayabilmek için. Ben bir anne olmadığım durumda bile onu hissettim. Evladın pişmanlık duyması, o annenin her bir şeye karşın sürekli olarak sarması”

Sözlerine ise filmin yönetmenine döndükten sonra devam etmiş olan Ersoy açıklamasında; ”Fazlasıyla güzel bir şekilde çekmişsin. Hanımefendi de fazlasıyla güzel bir şekilde oynamış.” ifadelerine yer verdi.

Ağladığından dolayı takma kirpikleri de düşmüş olan Bülent Ersoy sonrasında ise; ”Yanıma herhangi bir yapıştırıcı bile almamışım. Nerden bileyim ki ben bu şekilde bir şey olacağını. Ben sadece bir maymun gibi seyredecek olduğumu sanmıştım. Ben bu şekilde bir şeyle karşılaşacak olduğumu hiç bir şekilde düşünmemiştim. Param ile pulum ile ağlamak için gelmişim. Ben elli seneden beri sinemaya hiç bir şekilde gitmemiştim. İnanın ki bilseydim yine gelmezdim. Bu şekilde bir şey olamaz. Analık fazlasıyla önemli bir şey, anne fazlasıyla da önemli.” ifadelerine yer verdi.