Denizli ilinde yer alan Buldan ilçesi içerisinde bağ ve bahçelere zarar verdiği açıklanan yaban domuzu avcıları hızlı bir şekilde harekete geçirmiş oldu. 4 tane avcı tarafından ortalama olarak 2 saat devam eden kovalamacadan sonra vurulan 290 kilo ağırlığa sahip domuz, gören herkesi adeta şaşkına çevirdi.

Buldan ilçesinde yer alan İçme Deresi bölgesi üzerinde tarlalarla birlikte bağlara dadanıp çok büyük bir zarar vermiş olan yaban domuzunu takip altına alan avcılar, 290 kiloluk ağırlığa sahip domuzu ortalama olarak 2 saat boyunca devam eden kovalamacadan sonra tüfekle burmuş oldu. Öldürmüş oldukları domuzu traktörün römorkuna yükleyerek ilçeye getirmiş olan avcılar, hayvanı burda bir müddet boyunca sergiledi. Yaban domuzunu görmüş olan vatandaşlar çok büyük bir şaşkınlık yaşamaktayken, domuzun 10 cm seviyesinden daha büyük durumdaki dişleri de gören herkesi ürküttü.

Domuzu vurmuş olan avcılardan bir tanesi sabah çok erken saatlerde ava gitmiş olduklarını açık bir şekilde ifade ederek, 2 saat boyunca devam eden uğraştan sonra domuzu vurduklarını ifade etti. Domuzun öldürülmesiyle birlikte bağ ve bahçe sahipleri de rahat bir nefes almaya başladı.