Denizli ili içerisinde park durumundayken frenlerinin boşaldığı bilgisine ulaşılan araç kendi kendine hareket edip araçlarla birlikte yaya trafiğinin yoğun bir durumda olduğu caddeye çıktı ve yolun tam orta kısmında durdu. Güvenlik kameraları tarafından kaydedilen olayda çok büyük bir şans eseri kaza meydana gelmezken, şoförsüz olarak gitmekte olan arabayı esnaf fark etti ve durdurmayı başarmış oldu.

Herkesi şaşırtan bu olay, Pamukkale ilçesinde yer alan Topraklık Mahallesindeki Halk Caddesi üstünde gerçekleşti. Güvenlik kameraları tarafından kaydedilen bu olay esnasında, şoförünün 580. Sokak giriş kısmına park etmiş olduğu 20 YH 596 plakasına sahip otomobil frenleri boşaldığı için kendi kendisine hareket etmeye başlamış oldu. Tamamen kontrolsüz bir biçimde yokuş aşağı bir şekilde gitmeye başlamış olan otomobili o esnada çay dağıtımı gerçekleştiren esnaf fark etmiş oldu. Aracın arka kısmına geçmiş olan esnaf arabayı elleriyle durdurup daha çok ilerlemesini önledi ve yolun orta kısmında durdurmayı başarmış oldu. Yol tam ortasında durmakta olan aracı gören öteki şoförlerle birlikte yayalar ise şaşkınlıklarını hiç bir şekilde gizleyemedi. Çevrede yaşayan esnaf olaydan sonra otomobilin şoförünü aramaya başladı. Esnaf olay yaşandıktan yaklaşık olarak beş dakika sonrasında arabanın şoförünü buldu ve çağırdı. Arabasının başına gelmiş olan şoför otomobilini tekrar aynı yere park etti ve bir daha hareket etme olasılığını göz önünde bulundurarak önlem olması açısından lastiklerinin arka tarafına taş koydu. Adını vermek istememiş olan araç şoförü ilk kez başına bu şekilde bir olay geldiğini söyledi.

Diğer taraftan, otomobilin el freninin çekilmiş bir durumda olduğu fakat buna karşın kendi kendine hareket etmiş olduğu bilgisine ulaşıldı.