Denizli ili içerisinde AFAD ekipleri ile birlikte itfaiye ekipleri, sağlık ekipleri ve polis ekiplerinin katılımıyla Forum Çamlık AVM içine çok daha güvenli ve fazlasıyla huzurlu bir alışveriş deneyimi yaşanabilmesi amacıyla bütün çalışanların katılımı sağlanarak bir acil durum tatbikatı yapıldı.

Sabah erken saatlerde gerçekleştirilen bu tatbikat, Denizli itfaiye ekiplerinin yanı sıra AFAD ekipleri, Denizli İl Emniyet Müdürlüğünün yanı sıra sağlık ekiplerinin de destekleriyle gerçekleşmiş oldu. Filmleri hiç bir şekilde aratmamakta olan bu tatbikat, tamamen uzman durumdaki ekiplerin destekleriyle gerçekleştirildi. Nefesleri kesmiş olan tatbikatta senaryoya bakılır ise ilk önce alışveriş merkezinin içinde şüpheli bir paket bulunmuş oldu. Forum Çamlık’ta yer alan çalışanlar ile birlikte mağazada yer alan personeller hemen toplanma alanlarına doğru gitti. AVM de çok daha güvenli bir biçimde tahliye edilmiş oldu. Bomba imha ekiplerinin söz konusu bu paketi imha etmesi ile süren tatbikat içerisinde, sağlık personelleri senaryo gereğince yaralanan şahıslara müdahalede bulundu. Sağlık ekipleri ile AFAD ekipleri tarafından Forum Çamlık personelleri için acil durumlarla alakalı senaryolar, tahliye planlarıyla alakalı bir takım bilgilendirmeler yapılmış oldu.

Tüm katılan arkadaşlar ile birlikte yerel yönetimlere ve de yerel kurumlara vermiş oldukları desteklerinden dolayı da Forum Çamlık AVM’nin Müdürü görevinde bulunan Didem Kırşallıoba teşekkür etti.

Tatbikat başarılı bir şekilde sona ermiş oldu.