Futbolculardan biri olan Arda Turan, geçmiş olduğumuz yıl 9 Ekim tarihinde bir eğlence mekanı içinde şarkıcılardan Berkay Şahin’le kavga etmiş ve sonrasında ise Şahin’in burnunu kırmış idi. Meydana gelen olaydan sonra mahkemelik hale gelen Turan ile birlikte Şahin’in davaları ise bugün sonuçlanmış oldu. Arda Turan cinsel tacizle ilgili suçtan beraat ederken kasten yaralama ile birlikte ruhsatsız bir şekilde silah taşıma suçlarından dolayı da ceza verilmiş oldu.

İstanbul’da yer alan 41. Asliye Ceza Mahkemesi içerisinde gerçekleşen duruşmaya, sanık – müşteki olan Berkay Şahin ile birlikte avukatı katılım gerçekleştirdi. Sanık – müşteki olan Arda Turan’ın gelmemiş olduğu duruşma esnasında avukatı hazır bulunmuş oldu. Son sözlerinin sorulmuş olmasının sonrasında kararını açıklamış olan mahkeme, sanıklardan Berkay Şahin ile ilgili olarak ‘hakaret’ suçlarından ceza verilmesine yer bulunmadığına hükmetmiş oldu.

Mahkeme ise, sanıklardan Arda Turan’ın da cinsel tacizle ilgili suçtan beraat etmesine, ruhsatsız bir şekilde silah taşıma suçundan 10 ay, korku ile birlikte kaygı ya da panik yaratabilecek bir biçimde silahla ateş etme suçundan 10 ay ve kasten yaralama şeklindeki suçtan 1 sene 15 gün olmak üzre toplamda 2 sene 8 ay 15 günlük bir zamanla hapis cezasına çarptırılması sebebiyle karar vermiş oldu.

Sanık halde yer alan Turan’ın daha öncesinde kasıtlı bir suç sebebiyle mahkum olmamasını dikkate almış olan mahkeme, verilmiş durumdaki cezaların farklı farklı hükmünün açıklanmasının geri bırakılması konusunda da karar verildi.