Müzikten hemen sonrasında sinema dünyasına adım atma konusunda karar almış olan Mahsun Kırmızıgül, ilk başlamış olduğu mesleğine 13 senelik bir aradan sonra yeniden dönüş yapma konusuna karar verdi.

Müzik dünyasında pek çok başarıya imza attıktan sonra sinema dünyasına adım atma konusunda bir karar alan ve yapmış olduğu filmlerden dolayı fazlasıyla ses getirmeyi başaran Mahsun Kırmızıgül, uzun bir zaman boyunca ara vermiş olduğu şarkıcılık mesleğine yeniden dönecek.

Kırmızıgül en son 2017 senesi içerisinde ”Vezir Parmağı” isimli filmi çekmiş fakat söz konusu bu film, gişeye geldiğinde beklemekte olduğu ilgiyi hiç bir şekilde görememişti. 14 milyon Türk Lirası tutarındaki bir paraya mal olduğu açıklanan film toplam olarak 4 milyon Türk Lirası tutarında bir hasılat elde edip 10 milyon Türk Lirası tutarında da zarar etmiş idi.

Sinemadan aramakta olduğunu bir türlü bulamamış olan Mahsun Kırmızıgül, 13 sene boyunca ara vermiş olduğu müzik çalışmalarına tekrardan başlama kararı aldı. 2006 senesi içerisinde çıkartmış olduğu ”Dinle” isimli albümünün ardından sinemaya daha fazla ağırlık vermiş olan Kırmızıgül; ”Yorumcu şeklinde sahne üzerinde yer almak çok fazla özlediğim bir duygu idi. sevenlerim ile müzik dolu projelerim sayesinde hasret gidermiş olacağız” ifadelerine yer verdi.