Denizli ilinde yer alan Buldan ilçesi içerisinde evleri eşyalarıyla beraber yanmış olan ve artık sokakta yaşamını sürdürme tehlikesiyle karşı karşıya kalmış olan yaşlı çift kendilerine bir yardım eli uzanmasını beklemeye başladı.

Buldan ilçesinde yer alan Alandız Mahallesi içerisinde, geçmiş olduğumuz hafta meydana gelen olay esnasında Aysel Çakır (56) ile birlikte Hüseyin Çakır’ın (62) yaşamlarını sürdürdükleri evde meydana gelen yangından sonra ahşap ev içinde yer alan eşyalarla beraber alevlere teslim olmaya başladı. Evleri tamamı ile yanmış olan yaşlı durumdaki çift ise geçici bir zaman için bir tane yakınlarının evine sığınmaya başladı.

Sokakta kalabilme konusundaki bir tehlikeyle karşı karşıya kalmış olan yaşlı çift kendilerine bir an önce yardım eli uzanmasını beklemeye başladı.

Hüseyin Çakır yapmış olduğu açıklama içerisinde, kendisi ile birlikte eşinin çalışmak amacıyla dışarıda yer aldığı bir zamanda yangının çıkmış olduğunu ifade etti.

Hiç bir taraftan gelirlerinin bulunmadığını açık bir şekilde ifade eden Aysel Çakır de kendilerine bir an önce yardım eli uzanmasını isteyip hiçbir şeylerinin bulunmadığını da açık bir şekilde ifade etmiş oldu.