530 tane personelinin yanı sıra kullanılmakta olan teknik araç ve gereçlerden dolayı ülkemizin sayılı itfaiyelerinden bir tanesi haline gelen Denizli Büyükşehir Belediyesine bağlı olan İtfaiye Daire Başkanlığındaki ekipler sayısı olmayan başarılara imza atmayı sürdürmekte. İtfaiye ekipleri, trafik kazaları ilk sırada olmak üzre müdahale etmiş oldukları olaylarda pek çok sayıda insanın da canlarını kurtarıp adeta yaşam savaşçıları şeklinde çalışmayı sürdürüyorlar.

Ege bölgesinin yanı sıra Türkiye’nin de sayılı itfaiyeleri arasında yer alan Denizli Büyükşehir Belediyesine bağlı bulunan İtfaiye Daire Başkanlığı geçmiş seneler içerisinde gerçekleştiği gibi 2019 senesinin ilk yedi ayı içinde de çok önemli başarılara imzasını atmış oldu. Yangın ile birlikte boğulma, kaza, arama ve kurtarma benzerindeki daha pek çok akan üzerinde faaliyetlerini devam ettiren itfaiye, kullanmakta olduğu binlerce Türk Lirası değerine sahip teknik araç ve gereçlerle birlikte de isminden söz ettirmeyi başarıyor.

Çok büyük bir disiplinin yanı sıra teknik bilgilerle de donatılmış durumda bulunan personellerle çalışmaya devam eden itfaiye yalnızca yangın ve kazalar için müdahalede bulunmuyor, aynı zaman içerisinde gitmiş oldukları olaylarda canları da kurtarmaktalar. İtfaiye erleri pek çok zaman gitmiş oldukları vakalar içerisinde yaşamın kıyısında durmakta olan insanların yaşamlarını gerçekleştirdikleri müdahalelerle kurtarmış oluyorlar.

Adeta bir yaşam savaşçısı gibi çalışmaya devam eden itfaiye personelleri bazı zamanlarda pek çok insanın yapamayacak olduğunu yaparak başkalarının yaşamlarını kurtarabilmek amacıyla kendi canlarını da tehlikeye atmış oluyorlar. Denizli ilinin, kent nüfusuna bakıldığı zamanda ise kişi başına düşmekte olan itfaiye personeliyle alakalı sayının çok olmasından dolayı yurdun tamamında ilk sırada yer alıyor.