Denizli ili içerisinde yaşamını sürdüren ve fotoğrafçılık mesleği ile ilgilenmekte olan Feyzullah Nihai Özbay Pamukkale ilçesine fotoğraf çekmek amacıyla gittiği zaman içi tamamen para ve nüfus cüzdanlarıyla dolu durumda bir tane çanta bulmuş oldu. Söz konusu bu durumu jandarmaya ekiplerine ihbar eden Özbay çantanın sahiplerini bularak teslim etti ve herkese örnek olabilecek bir davranış sergilemiş oldu.

Geçmiş olduğumuz gün içerisinde Pamukkale ilçesini fotoğraflama amacıyla gitmiş olan fotoğrafçılardan Feyzullah Nihai Özbay’ın dikkatlerini bir tane çanta çekmiş oldu. Çantayı açıp baktığı zaman içinde Nicole Marian Petre ile birlikte Alina Gabriela Petre’nin yanı sıra bir tanesi erkek bir tanesi de kız çocuğu olmak üzre 4 bireyin pasaportu ile birlikte kimlik kartları, 320 Euro tutarında bir para, 400 Rumen Leyi tutarında bir para ve kredi kartlarının yer aldığının farkına vardı. Çanta içerisinde yer alanları da fotoğraflamış olan Özbay durumla ilgili olarak jandarma ekiplerine bilgi verdi. Özbay jandarmanın gelmiş olmasıyla beraber çantayı da hemen ekiplere teslim etmiş oldu. Çok fazla zaman geçmeden 6 kişiden oluşan bir grup turistin tamamen telaşlı bir şekilde olduğunun farkına varan Özbay çantanın sahiplerini bulmuş olduğunu fark etti ve hızlı bir şekilde yanlarına gitti.

Çantanın sahibi olduğu öğrenilen turistler yaşamış oldukları telaşın hemen sonrasında Özbay’a teşekkür ettikten sonra minnettar bir durumda bulunduklarını ifade ederek o anları da ölümsüzleştirmiş oldu.