Denizli ilinin Tavas ilçesi içerisinde gerçekleşen yangın esnasında 3.000 tane saman balyasının yanmış olduğu açıklandı. İtfaiye ekipleri tarafından gerçekleştirilen zamanında müdahale sayesinde yangın çevreye hiç bir şekilde sıçramadan söndürülmüş oldu.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise, söz konusu bu olay Tavas ilçesinde yer alan Solmaz Mahallesi içerisinde gerçekleşti. Mahalle içerisinde yaşamını sürdüren ve adı halen tespit edilememiş olan bir şahsın olduğu açıklanan samanlıktan dumanlar çıkmaya başladığının farkına varan çevrede yaşayanlar, bu durumla alakalı olarak hemen 112’yi aradı ve yardım talep etti. İhbarda bulunulmasının hemen sonrasında ise bu bölgeye Denizli Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı bulunan itfaiye ekipleri yönlendirildi.

Olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden ekipler yanmış olan samanlığa hızlı bir biçimde müdahalede bulunmaya başladı. Söz konusu bu yangına ise 5 tane itfaiye ekibi müdahale de bulundu. Yangın esnasında itfaiye ekiplerinin tam zamanında müdahalede bulunmasıyla beraber çevreye hiç bir şekilde kontrol altına alınmış oldu. Söz konusu bu yangın esnasında 3.000 tane saman balyasının yanmış olduğu açıklandı. Maddi bir zarar ile sonuçlanmış olan yangın esnasında ölen veyahut yaralanan kimsenin olmadığı açıklandı.

Olayla alakalı olarak bir soruşturma başlatılmış olduğu ifade edildi.