Zeynep Bastık ise, 28 Ağustos gününde Çeşme Amfi Tiyatrosu içerisinde gerçekleştirecek olduğu konserini ”Emine Bulut Destek Konseri” ifadeleriyle değiştirip; konserlerle alakalı geliri Bulut’un kızıyla alakalı psikolojik desteği ile birlikte eğitim masrafları amacıyla bağışlayacak olduğu duyurusunu paylaştı. Bastık’ın bu söz konusu anlamlı konserine ünlü isimler tarafından da destek hiç bir şekilde gecikmedi.

Sanatçı dostları tarafından konsere katılıp destekte bulunmaları konusunda ricada bulunan Bastık; ”Destek olmayı talep eden olur ise herkesi sahnemi paylaşmak için beklemekteyim. Ne denli büyüyebilirsek, ne denli destek toplayabilirsek, kaç kişiye ulaşabilirsek o denli iyi. Çeşme Belediyesi ile birlikte devlet yetkilileri arasından da konserden kabul ederler ise bu defalık kira ve kesinti gerçekleştirmemelerini rica etmekteyiz” ifadelerini kullanarak bir çağrıda bulundu.

Bastık’ın söz konusu bu çağrısı için cevap vermiş olan sanatçılar ise; Aybüke Albere ile birlikte Berkay, Anıl Piyancı, Ceylan Ertem, Can Ozan, Grogi, Fikri Karayel, Jabbar, Nev, Kalben, Reynmen, Oğuzhan Koç ve de Yase konsere katılarak şarkı söyleyecek oldukları duyurusunu yaptı. Biletix isimli platform ise komisyonla alakalı tutarı; Çeşme Belediyesi ise kirayı geri iade edecek olduğunu Bastık’a açıkladı.

Konserin açılışının Zeynep Bastık tarafından gerçekleştirileceği ve adı konusunda açıklama yapılan sanatçılar haricinde öteki sürpriz misafirlerinde katılacak olduğu ”Emine Bulut Destek Konseri” esnasında sağlanmış olan bilet satışıyla alakalı gelirleri Bulut ailesine iletilmesi konusunda planlar yapılıyor. Bastık ile birlikte ekibi, gelemeyecek durumda bulunanların dahi 1 tane bilet satın alıp Bulut’a destek olabilmesini beklemekte.