Denizli ilinin Honaz ilçesi içerisinde, sulama kanalları üzerinde yer alan demir kapakları çalarak, hurdacılara satarak para kazanmaya çalışan 2 şahıs, jandarma ekipleri tarafından kovalamaca sonrasında yakalanmış olan.

Denizli’de yer alan Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, geçmiş olduğumuz ü. ay içerisinde ilk sırada Honaz ilçesi olmak üzere sulama kanalları üzerindeki demir kapakların çalınması konusunda bir çalışma başlatmış oldu. Kanalların etrafında yer alan güvenlik kameralarına ait kayıtları inceleme altına almış olan ekipler, söz konusu bu hırsızların İbrahim A. (24) ile birlikte Celal E. (26) olduklarını tespit etti. İkiliyi teknik bir şekilde takip altına almış olan jandarma ekipleri, Sevindik Mahallesi içerisinde bulunduklarını tespit ettikten sonra, dün hızlı bir şekilde harekete geçti.

İbrahim A. ile birlikte Celal E.’nin içinde bulunduğu otomobille ilgili olarak ”Dur” ihtarı yapıldı; fakat bu uyarıyı dikkate almamış olan ikili, hızlı bir şekilde kaçmaya başladı. Yaklaşık olarak 30 dakika devam eden kovalamacadan sonra durdurulmuş olan otomobil içerisindeki 2 şahıs yakalandı. Araç içerisinde gerçekleştirilen arama esnasında, sulama kanallarından sökülmüş olduğu tespit edilen 2 tane demir kapakla beraber su motoruna ait parçalar ele geçirilmiş oldu. ”Hırsızlık”la alakalı suçtan dolayı pek çok sayıda kaydı olduğu bilgisine ulaşılan İbrahim A. ile birlikte Celal E.’nin, çevre ilçeler içerisinde yer alan sulama kanallarından da kapak çalınmasıyla alakalı olaylara karışmış olduğu tespit edildi. Celal E. ile alakalı 1 seneden beri yakalama kararının olduğu da tespit edildi. Jandarmada içerisinde gerçekleştirilen işlemlerinin sonrasında adliyeye sevk işlemleri gerçekleştirilen Celal E., çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanmış bir durumdayken, İbrahim A. da adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış oldu