Geçmiş olduğumuz hafta içerisinde Burgazada’da yaşamış olduğu tatsız olayın ayrıntılarını açık bir şekilde anlatmış olan yemek eleştirmenlerinden Vedat Milor, uğramış olduğu şiddetle alakalı olarak sorumlulara yaptırım uygulanmasının gerekli olduğunu ifade etti.

Yemek eleştirmenlerinden biri olan Vedat Milor, iş maksadıyla gitmiş olduğu Burgazada içerisinde bir tane restoran çalışanını uyardığından dolayı fiziksel bir şiddete maruz kalmış oldu. Yaşamış olduğu bu olayı Twitter hesabı üzerinden duyurmuş olan Milor, ”Beni denizin olduğu tarafa doğru itti. Arkaya doğru denize düşmüş olsam boynum kırılabilirdi” ifadelerine yer vererek sitemde bulunmuş idi.

Olaydan hemen sonra yaşamış olduğu bu durumu ayrıntıları ile birlikte kaleme almış olan ünlü durumdaki yemek şefi, Hürriyet’te yer alan yazısı esnasında mekan sahibinin kendisini aramış olduğunu, kendisini denize doğru itmiş olan kişiyi affetmesini söylemiş olduğunu yazdı. Milor, olayla alakalı sorumlularının önlem alınmaz ise şiddet eğiliminin artacak olduğunu ifade ederek ”Affetmek gibi bir lüksümüz bulunmuyor” ifadelerine açık bir şekilde yer verdi.

Vedat Milor geçmiş olduğumuz hafta içerisinde gitmiş olduğu ada da saldırıya uğramış olduğu konusunda tweet atmış ve bu tweet kısa zaman içerisinde olay olmuştu.