56 yaşında bulunan usta sanatçılardan biri olan Selahattin Özdemir, Mersin ili içerisinde geçirmiş olduğu kalp krizinden sonra bir zamandır tedavi görmeye devam ettiği hastane içerisinde yaşamını yitirdi. Özdemir, bugün ise gözyaşlarının arasında son yolculuğuna uğurlanmış oldu. Sevenleri ise camiden çıkarken tabutu oraya gelen cenaze arabasının içine, sanatçıya ait olan ”Aramızda Sıra Dağlar” isimli şarkıyı söyleyip koydu.

Dört gün öncesinde merkezde yer alan Yenişehir ilçesindeki Cumhuriyet Mahallesi içerisindeki evinde hastalanan Özdemir, çağırılmış ambulans aracılığıyla ilk önce özel bir tane hastaneye götürüldü. Burda durmuş olan kalbinin çalıştırıldığı açıklanan Özdemir hemen sonrasında ise Toros Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Kalp krizi geçirmiş olduğu tespit edilen Özdemir, gerçekleştirilen ilk müdahalenin hemen sonrasında da yoğun bakım ünitesine alınmıştı. Üç gün boyunca yoğun bakımda yatmış olan Özdemir’in dün öğle saatlerine doğru bir defa daha kalbi durmuş oldu. Doktorların yapmış olduğu bütün müdahalelere karşın Özdemir hiç bir şekilde kurtarılamadı.

Yaşamını yitirmiş olan Özdemir ile ilgili olarak bugün Muğdat Camii içerisinde özel bir cenaze töreni gerçekleştirildi. Söz konusu bu törene müzisyenlerden Yunus Bülbül ile birlikte Muhittin Seçen, Enver Yılmaz, Ali Turaç’ın yanı sıra Özdemir’in yakınlarıyla birlikte sevenleri katılım gerçekleştirdi.

Öte yandan yaşamını yitirmiş olan eski milletvekili Nazım Baş’ın cenaze törenine katılım gerçekleştiren Mersin Valisi görevinde bulunan Ali İhsan Su ise aileye başsağlığı dileklerinde bulundu.