Eşi olan Zafer Çika’nın yaşamını yitirmesiyle çok zor günler geçirmiş olan Demet Akbağ, iş ile alakalı temposuna ara verdi ve tatile çıktı. Tanınmak istememekte olan oyuncu, şapka ile birlikte gözlük takarak kendisini kamufle etmiş oldu.

Geçmiş olduğumuz Mart ayı içerisinde eşi Zafer Çika’yı trafik kazası esnasında yitirmiş olan usta oyunculardan Demet Akbağ, çok zor günleri atlatmış bir durumda. Yaşamış olduğu acıdan ötürü uzun bir zamandan beri ekranlarda yer almayan Akbağ, geçmiş olduğumuz gün Çeşme’de objektiflere yakalandı..

Tatil yapmakta bulunan Akbağ, güneşlendiği sırada objektiflere yakalandı. Akbağ, burda da tanınmamak amacıyla şapka
ile birlikte gözlük kullandı. Güneşin tadını doyasıya bir şekilde çıkartmakta olan oyuncu, yalnızca yemek yemek amacıyla yerinden kalkmış oldu.

Kaz Dağları’nın etrafına yapılma konusunda uğraşlar verilen altın madenine ilk sırada ünlü isimler olmak üzre bir kişi tepki göstermiş oldu. Demet Akbağ da sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım içerisinde; ”Sosyalleşmekten mümkün oldukça kaçınmakta olduğum bir süreç yaşamaktayım doğal bir şekilde sosyal medyadan da uzak bir durumdayım epeydir. Fakat Kaz Dağları ile alakalı kıyıma sessiz kalmak olanaksız, yazık gerçekten de çok yazık. Tarih bu katliamı hiç bir şekilde affetmez Kaz Dağları Hepimizin” ifadelerine yer verdi.