Minik Serçe lakabına sahip olan usta sanatçılardan Sezen Aksu’nun babası Sami Yıldırım öğle saatlerine doğru akciğer enfeksiyonu ile birlikte çoklu organ yetmezliğinden dolayı 91 yaşındayken yaşamını yitirdi.

Türk müziğindeki başarılı isimler arasında yer alan Sezen Aksu’nun bir müddettir solunum yetmezliği konusunda problem yaşamaya devam eden 91 yaşında bulunan babası Sami Yıldırım, akciğer enfeksiyonunun yanı sıra çoklu organ yetmezliğinden dolayı yaşama gözlerini yummuş oldu.

Sami Yıldırım, 18 Temmuz tarihi içerisinde ani bir şekilde rahatsızlandığından dolayı, yakınları tarafından çağırılmış olan ambulans aracılığıyla apar topar hızlı bir şekilde hastaneye götürülmüştü. Yapılmış olan muayene ve bir takım tetkikler sonrasında ise Yıldırım’ın solunum yolları üzerinde yer alan yabancı materyallere bağlı bir şekilde gelişmiş olan aspirasyon pnömonisi ve kan üzerinde yer alan sodyum değeri düşüklüğünden dolayı solunum konusunda bir sıkıntı yaşamakta olduğu belirlenmiş ve be gün boyunca da tedavi görmeye devam etmişti.

Sezen Aksu’nun annesi olan Şehriban Yıldırım da 3 sene öncesinde yaşamını yitirmişti.