Yaşar İpek ile Seren Serengil geçmiş olduğumuz yıl Mayıs ayı içerisinde nikah masasına oturmuş idi. Fakat ünlü çiftten geçmiş olduğumuz günler içerisinde kötü bir haber gelmiş oldu. Tüp bebek yöntemini kullanarak hamile kalmış olan Seren Serengil ve Yaşar İpek boşanma konusunda bir karar aldı. Çiftin kavga ettikleri esnada çekilmiş bir tane de ses kayıtları ortaya çıkmış oldu.

Seren Serengil, paylaşımında boşanma kararıyla alakalı olarak yapmış olduğu açıklama içerisinde İpek’le ilgili olarak ”Pek çok defa şiddet uyguladı. Ben bunların hepsini affettim. Üstüme bile yürüdü, havlu kullanarak yüzüme vurdu sonrasında ise itekledi” ifadelerine yer verdi. İpek’te Magazinn.com platformuna yapmış olduğu açıklama içerisinde ”Çıkmış olan haberleri büyük bir hayretle okumaktayım. Asla ve hiç bir şekilde şiddet söz konusu bir durumda değildir.. İddia edilmiş olduğu gibi Seren Hanım’a fiziki bir şekilde müdahalem asla olmamıştır. Tabi aramızda pek çok defa tartışmalar olmuş ve bu tartışmalar esnasında birbirimize hakaretler etmişizdir, ancak bu da karşılıklı.” ifadelerine yer vererek iddiaları yalanlamış oldu.

Seren Serengil ise sonrasında, Yaşar İpek’in kendine şiddet uygulamış olduğunu ileri sürdüğü bir tane de ses kaydı ortaya çıkartmış oldu. Elinde çok özel belgelerin yer aldığını ve bunları mahkeme içerisinde delil olarak sunacak olduğunu ifade eden Serengil, İpek’in dünyaya gelecek çocuklarından feragat etmesini de isteyeceğini ifade etti.