Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin almış olduğu bir kararla toplamda 38 tane güzergah 28 Ağustos tarihinden itibaren devreye girmiş oldu. Okulların açılması ile beraber kış tarifesine geçilecek olduğu, bunla beraber sefer sayılarında bir artış olacağı ve ara hatların ise böylelikle devreye girecek olduğu konusunda bir açıklama yapıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından en son şehir içi toplu taşıma içerisinde başlatmış olduğu dönüşümün dahilinde toplamda 38 tane farklı hat 28 Ağustos tarihinden itibaren devreye girmiş oldu. Çoğalan yerleşim bölgeleri, nüfusun yoğun olması ve ihtiyaçları da açık bir şekilde göz önüne alınıp okulların açılması ile beraber kış tarifesine geçilecek olduğu ifade edildi. Kış tarifesine geçilmiş olmasıyla beraber de otobüs seferleri konusuna bir artışa gidilecek olduğu, öte yandan ara hatların ise bu şekilde devreye girecek olduğu ifade edilirken, bunun dahilinde bütün planlamaların yapılmış olduğu da belirtildi.

Şehir içinde yer alan toplu ulaşım konusunda yapmış oldukları yeni düzenlemeyle beraber daha çok insana hizmet verebilmeyi hedeflemekte olduklarını ifade eden Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan; ”Çok daha hızlı, çok daha ekonomik ve çok daha konforlu bir şekilde seyahat amacıyla gayret etmekteyiz. Bununla ilgili olarak pek çok düzenleme gerçekleştirdik. Her sene içerisinde gerçekleştiği gibi okulların açılması ile beraber sefer sayılarımız da artış göstermiş olacak. Çok daha hızlı, çok daha ekonomik ve çok daha konforlu bir seyahatle alakalı vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına bakarak hareket etmeyi sürdüreceğiz. Bundan ise hiç kimsenin şüphesi bulunmasın” ifadelerine yer verdi.