Rusya’da yer alan St. Petersburg isimli kentten ailesi ile tatil amacıyla Bodrum kentine gelmiş olan 12 yaşında bulunan Alisa Adamova, kalmaya başladıkları otelin havuz kısmında kolunu havuzda yer alan su tahliye pompasına kaptırmış oldu. Boğulmak üzere olduğu esnada sudan çıkartılmış olan ve sonrasında ise Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alınan Adamova’yla alakalı olarak Rusya’dan da iki tane doktor gelmiş oldu.

Ambulans uçak aracılığıyla ülkesine geri götürülmek istenilen küçük yaştaki kızın tedavisi, sağlıkla alakalı durumunun ciddiyetini korumasından dolayı Türkiye’de sürdürülecek

St. Petersburg isimli kentten ailesi ile birlikte Türkiye’ye tatil yapmak amacıyla gelmiş olan 12 yaşında bulunan Alisa Adamova, geçtiğimiz 18 Ağustos tarihinde, Bodrum’da kalmakta olduğu otelin havuz kısmında yüzdüğü esnada, pompanın borunun iç kısmına çekmiş olduğu kolunu hiç bir şekilde kurtaramadı. Boğulmak üzere olduğu açıklanan küçük yaştaki kızı, son anlarda babasıyla birlikte görevliler, kolunu pompanın içinden çıkartıp, kurtarmış oldu. Fazla bir miktarda su yutmuş olan Adamova, gerçekleştirilen ilk müdahalesinin hemen sonrasında ise özel bir tane hastaneye kaldırılmış oldu. Hemen sonrasında da ambulans ile birlikte Denizli ilinde yer alan Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne sevk işlemleri yapıldı. Çocuk yoğun bakım ünitesi içerisinde tedavi altına alınmış olan Adamova’nın sağlık hali ise ciddiyetini korumaya devam ediyor.