”Derdim Olsun” ile birlikte ”Ela” ismine sahip 2 tane şarkısıyla gündemden bir türlü düşmek bilmeyen ve her geçtiğimiz gün farklı bir kişi tarafından eleştirilerin odak noktasında yer alan Reynmen lakabına sahip olan Yusuf Aktaş’ın başı bu defa ise kullanmakta olduğu takma adla derde girmiş bir durumda. Aktaş’ın kullanmakta olduğu Reynmen isimli lakabın Ömer Duvaklı adına sahip bir şahsa ait durumda bulunduğu ve bütün hakların ise onda olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmış bir durumda.

Kanal D ekranları üzerinde karşımıza çıkan 2. Sayfa tarafından yapılmış olan haberlere bakılır ise, ”Reynmen” adı 12 Kasım 2018 tarihi içerisinde Türk Patent ile Marka Kurumu’na gerçekleştirilen bir başvurudan sonra Ömer Duvaklı adlı bir kişi tarafından tescillenmiş oldu. Bu söz konusu markanın kullanma hakkı yalnızca Ömer Duvaklı’ya verilmiş oldu. Bunun üstüne hızlı bir şekilde harekete geçmiş olan Aktaş da B planını hemen devreye sokmuş oldu.

Karara itiraz etmiş olan fakat hiç bir şekilde kabul edilmeyen Reynmen, 29 Aralık 2018 tarihi içerisinde Türk Patent ile Marka Kurumu’na başvuruda bulunarak ”R Reynmen” şeklindeki markayı tescil etmiş oldu.