Denizli ili içerisindeki bir restoranda gerçekleşen yangın esnasında yaklaşık olarak 50.000 Türk Lirası tutarında bir zarar gerçekleşti. Yangının ise restoranda yer alan ocak bölümündeki borularda birilmiş atık yağların tutuşmaya başlamasından dolayı meydana geldiği ifade edildi.

Söz konusu bu yangın, Pamukkale ilçesinde yer alan Çamlaraltı Mahallesi içerisindeki bir tane restoranda çıkmış oldu. Bayram Keşci ismine sahip bir şahsa ait olduğu açıklanan restoranın ocak bölümünde yer alan borularda birikmeye başlamış atık yağların alev alması sonrasında meydana gelen yangın restoranda yer alan kişilere panik dolu anlar yaşatmış oldu. Mutfak kısmından alevlerin yükselmeye başladığının farkına varan çalışanlar ise itfaiye ekiplerine ihbarda bulundu. Bu sırada ise yangını hortumlar ile söndürmeye çalışmakta olan personeller gitgide yayılmaya başlayan alevleri kendi olanaklarını kullanarak kontrol altına alabilmek için gayret etti. İhbarda bulunulmasının ardından kısa bir zaman içerisinde olayın yaşandığı yere intikal eden itfaiye ekipleri yaklaşık olarak 1 saat devam eden çalışmanın sonrasında yangını çok zor bir şekilde kontrol altına almayı başarmış oldu.

Dumanların çıktığını ilk fark etmiş olanlardan bir tanesi mutfak şefi görevinde bulunan Turgut Arıkan açıklamasında ”Alevler ilk önce ızgarada çıkmaya başladı. Yani aslında bu yangın ızgaranın yanmasından dolayı çıktı. Borularda yer alan yağların ateşe ulaşması ile birlikte başladı ve sonrasında da yayıldı” ifadeleriyle konuşma gerçekleştirdi.