Denizlispor Kulübünün Başkanı görevinde bulunan Ali Çetin ailesi ile beraber geçtiğimiz gün Kurban Bayramı tatilini geçirmek amacıyla Fethiye ilçesine gitti. Çetin, saatler 19:00’u gösterirken ilçedeki bir balık restoranı içinde akşam yemeği yemeyi istedi.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa, burda da Çetin ve restoran yöneticileri masanın rezervasyonuyla alakalı olarak tartışmaya başladı. Ufak atışmalarla başlayan kavganın karşılıklı bir şekilde küfürlerle büyümeye başlamasının sonrasında Çetin ile beraberinde yer alanlar restorandan çıkartken, lokantanın çıkış kısmında cadde üzerinde de tartışma sürdü. Olayın yaşandığı yere çok fazla sayıda polis ekibi yönlendirildi. Kavganın büyümüş olmasından dolayı Çetin ile birlikte 2 tane oğlu da gözaltına alınmış oldu. Emniyet içerisinde ifadeleri alınmış olan Çetin ile birlikte oğulları daha sonrasına ise serbest bırakılmış oldular. Çetin’in olay esnasında görevli durumdaki polis memurlarından birinin tabancasını belinden almaya çalışmakta olduğu, Fethiye İlçesinin Emniyet Müdürüne de hakaret etmiş olduğu ileri sürüldü.

Denizli ilinde yer alan özel bir hastane içerisinde tedavisi devam eden Başkan görevinde bulunan Ali Çetin, olay ile alakalı olarak bir açıklama gerçekleştirdi. Çetin açıklamasına; ”Bizler yemek amacıyla söz konusu bu restorana gittik. Orda daha önceden yapılan bir rezervasyonumuz bulunmasına karşın bize ”yer yok” şeklinde konuştular. Yerimizi de galiba başka birine vermişler. Orda ufak bir tartışma meydana geldi. Duruma çok fazla kızarak ordan çıktık. 2 aile toplamda sekiz kişiydik. Arka kısımdan ana caddeye çıktığımız zaman arkamızdan restoran içerisinde tartışma yaşamış olduğumuz 5 – 6 genç çalışan geldi. O esnada kaldırımın üzerinde de 2 tane trafik polisi yer alıyordu. Arkamızdan gelmiş olan grup polis ekiplerine bir şeyler söyledi. Bunun hemen sonrasında ise bir tane trafik polisi beni hızlı bir şekilde yere yatırmaya çalıştı” ifadelerine yer verdi.