”Mutlu insanların ilçesi, Pamukkale”’ şeklindeki sloganla beraber çalışmalarını ara vermeden sürdüren Denizli ilinde yer alan Pamukkale Belediyesi’nin yaşlılarla birlikte engelli vatandaşlara yönelik olarak başlatmış oldukları evde temizlik hizmetleri herkesin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Pamukkale Belediyesi’nde yer alan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından verilmekte olan evde temizlik hizmeti, ilk önce vatandaşlar tarafından belediyeye gerçekleştirilen başvuru sürecinin hemen sonrasında çok daha detaylı bir şekilde inceleme gerçekleştirilip bakım yapılmaya muhtaç, kimsesi olmayan, maddi durumu yetmeyen, yaşlı ile birlikte engelli durumdaki vatandaşlar için evde temizlikle alakalı bir hizmet verilmekte. Komple ücretsiz bir şekilde gerçekleşmekte olan bu hizmette, Pamukkale Belediyesi’nde yer alan temizlik görevlileri tarafından vatandaşların oturdukları evleri de düzenli aralıklar ile temizlenmeye devam ediliyor.

Evde temizlik ile alakalı hizmetin sosyal durumdaki belediyecilik hususunda çok önemli bir hizmet olarak öne çıktığını ifade eden Pamukkale Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Avni Örki sonrasında ise; ”İlçemiz içerisinde yer alan yaşlı ve de engelli durumdaki kimsesiz vatandaşlarımıza, duyarlı olan vatandaşlarımızın yanı sıra muhtarlarımız aracılığı ile de ulaşmaktayız. Gerekli durumdaki büyün incelemeleri geçip, aktif bir şekilde evde temizlik hizmetinden faydalanmaya devam eden 78 tane vatandaşımız yer almakta. İlçemizde yer alan 61 mahallesi içerisinde rutin bir şekilde görevlerimizi devam ettirirken, evde temizlik hizmeti sayesinde de yaşlı ve engelli bir durumdaki kimsesiz vatandaşlarımızın hayatlarına ufak bir dokunuş yaparak, yüzlerini güldürebilmek amacıyla çalışıyoruz. Pamukkale ilçemizi çok daha mutlu, tamamen mutlu insanların yaşamakta olduğu ilçe haline getirebilmek amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.