Denizli Büyükşehir Belediyesi, yeni düzenlenmiş olan otobüs hat numaralarının yanı sıra güzergahları ile alakalı olarak vatandaşlara çok daha iyi bir şekilde bilgi verebilmek amacıyla kentin yoğun durumdaki duraklarına özel bilgilendirme noktaları kurmaya başladı.

Yenilenmiş olan güzergahların yanı sıra yeni numaralar konusundaki duyurular Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından otobüs durakları ile birlikte otobüslerin iç kısımları, kentin yoğun durumda bulunan bölgeleri, sosyal medya hesapları ve öteki bütün iletişim araçları kullanılarak yapılmış bir durumdayken, bütün bunların yanı sıra bilgilendirme noktaları da oluşturulmuş bulundu. Denizli Büyükşehir Belediyesinde yer alan Ulaşım Dairesinin Başkanlığı ile birlikte Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün yanı sıra Ulaşım Anonim Şirketi (A. Ş.) personelleri özellikle de yoğun bir durumda kullanılan otobüs durakları üzerine kurulan noktalar üzerinde, vatandaşlara özel bir şekilde bilgi aktarımı yapılırken, düzenlemeler konusunda da broşür dağıtımı yapıyor.

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde yer alan bilgilendirme noktası içerisinde vatandaşların merak etmiş oldukları soruları cevaplayan Büyükşehir Belediyesinin Genel Sekreter Yardımcısı görevinde bulunan Mustafa Gökoğlan, Denizli ili içerisinde yaşayan vatandaşların herhangi bir şekilde mağduriyet yaşamaması amacıyla da hat düzenlemelerinin yanı sıra yeni otobüs numaraları konusunda bilgileri resmi internet sayfası üzerinde yer alan ulaşım portalından da inceleyebilecek olduklarını ifade etti.