Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından altı farklı bölge içerisinde yaşama geçirecek olduğu yeni otobüs hatlarıyla alakalı olarak 23 Ağustos 2019 tarihinde hizmete başlayacakları konusunda duyuru yapıldı. İlk olarak 19 tane ana güzergahın devreye girecek olduğu konusunda açıklama yapılırken, şehir içinde yer alan toplu ulaşım konusunda otobüslerin 2 haneye sahip numaralama sistemlerine de son verilmiş olarak 3 haneye sahip sisteme geçilmiş olacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir içinde gerçekleştirilen toplu taşıma üzerinde başlatmış olduğu dönüşüm dahilinde, Denizli ilinin şehir merkezi tam tamına 6 farklı bölgeye ayrılmış bir durumdayken, 36 tane güzergah ana hat şeklinde 60 tane güzergah oluşturulmuş oldu. Bunun dahilinde ise ilk önce 19 tane ana hattın 23 Ağustos 2019 tarihi itibariyle devreye girecek olduğu, geriye kalmış olan hatların da bölüm bölüm uygulamaya sokulacak olduğu ifade edildi. Yeni sistem ile birlikte belediye otobüsleri üzerinde uygulanmakta olan 2 haneye sahip numaralama sistemi de artık sona ererek 3 haneye sahip sisteme geçilecek olduğu duyurusu yapıldı. Artık bütün belediye otobüslerinin numaraları 3 haneye sahip olacak, birinci hanesi de otobüsün bölgesini temsil ediyor olacak.

Vatandaşlar için otobüs kullanılmasını çok daha cazip bir duruma getirmeyi hedeflemiş olan Denizli Büyükşehir Belediyesinin uygulamaya sokacak olduğu bu hatlarla beraber otobüslere ait numaraların 20 Ağustos 2019 tarihi itibariyle duyurulacak olduğu açıklaması yapıldı. Vatandaşlardan ise otobüsler konusunda herhangi bir şekilde mağduriyet meydana gelmemesi açısından alakalı duyuruları önemli bir şekilde takip etmeleri talep edildi.