Denizli ilinde yer alan Pamukkale Belediyesi, Pamukkale ilçesinde yer alan çocukların yaz tatillerini çok daha iyi bir şekilde geçirmeleri amacıyla pek çok aktivite gerçekleştirdi.

Denizli ilindeki Pamukkale Belediyesi, Pamukkale ilçesinde yer alan çocukların yaz tatillerini gönüllerince eğlenerek geçirip, gelişimleri için katkı verebilecek; sosyalleşmenin yanı sıra paylaşmayı da öğrenerek, hayal dünyaları için bir katkı sınabilecek proje sayesinde miniklerin gönüllerini fethetmeyi sürdürüyor..

Futbol ile birlikte halk oyunları, satranç kursları, yabancı dil kursları ve nerdeyse her mahalle üzerinde çocuk şenlikleri gerçekleştirip binlerce çocuğa ulaşılmış oluyor. Başkan görevinde bulunan Avni Örki, Denizli Büyükşehir Belediyesine ait olan Sokak Hayvanları Barınma ve de Rehabilitasyon Merkezi’ne hemen sonrasında ise Büyükşehir Belediyesinin Nihat Zeybekci Kongre ile Kültür Merkezi’nin bünyesinde yer alan planetaryum öteki ismiyle gezegen evine götürüp, miniklerin keyifli bir şekilde zaman geçirmelerini sağlamış oldu.

Yaz başladığından beri camilerde Kur’an öğrenmekte olan miniklere özel olarakta mini bir gezi programı gerçekleştirdiklerini belirten Başkan görevinde bulunan Örki açıklamasında; ”Futboldan tutun da halk oyunlarına, yabancı dil kurtlarından tutun da satranç kurtlarına ve nerdeyse hemen her mahalle içerisinde çocuk şenlikleri gerçekleştirerek binlerce sayıdaki çocuğun mutlu olmasını sağlamayı çok istemekteyiz” ifadelerine yer verdi.